Potravinová pomoc pre pani z Ukrajiny

Potravinová pomoc pre pani z Ukrajiny
V rámci pomoci sociálne slabším rodinám sme sa rozhodli podporiť pani z Ukrajiny, ktorá sa ocitla v núdzi. Čo sme kúpili a ako sme na pani získali kontakt?

V júni nás kontaktoval zamestnanec Úradu sociálnych vecí a rodiny v Novom meste nad Váhom, či by naša organizácia Robme radosť bola ochotná urobiť potravinový nákup pre pani z Ukrajiny, ktorá sa ocitla v núdzi. Ani na chvíľu sme nezaváhali a rozhodli sme sa pomôcť.

O pani sme sa dozvedeli, že na Slovensku nemá žiadnych príbuzných, je nezamestnaná a aktuálne sa lieči po operácii ruky. Nedostatok financií a obmedzená možnosť pohybu spôsobili, že musela pani požiadať o materiálnu pomoc vo forme nákupu potravín.

Zistili sme preto, o aké potraviny má záujem, a či jej môžeme ešte s niečím pomôcť. Náš nákup zahŕňal klasické potraviny bežnej spotreby - šunku, vajcia, syry, jogurty, pečivo, ovocie, ale aj dlhotrvajúce potraviny - cestoviny, ryžu, múku, cereálie, ryby v konzerve, a tiež hotové jedlá. V lekárni sme nakúpili niekoľko vitamínov, ktoré sa odporúčajú konzumovať po operácii a celý nákup sme zaviezli do Starej Turej, kde pani spolu s ďalšími utečencami z Ukrajiny bývala na ubytovni.

Pani bola veľmi milá a za nákup nám niekoľkrát poďakovala. Sme radi, že aj takýmto spôsobom môžeme robiť radosť.