Tretí rok projektu je za nami. Ďakujeme všetkým účastníkom.

Hlavnou myšlienkou projektu Vianoce z krabičky je obdarovanie detí v detských domovoch, azylových centrách a sociálne slabších rodinách. Táto myšlienka vznikla pred viac ako 100 rokmi v Amerike a my sme sa ňou inšpirovali v susednej Českej republike, kde zbierku organizuje evanjelická Diakonie pod názvom Krabice od bot.

Projekt sa nám prvýkrát podarilo na Slovensku zrealizovať v roku 2019 a rozhodli sme sa v ňom pokračovať. Obdarovanie detí prebieha prostredníctvom zbierky darčekov od ľudí po celej Slovenskej republike.

Darcovia majú možnosť nosiť zabalené darčeky na zberné miesta po celom Slovensku alebo ich poslať zadarmo prostredníctvom výdajných miest Packety. Následne na to sú darčeky rozvážané do vybraných detských domovov, azylových centier a sociálne slabším rodinám.

Darček by mal obsahovať 3-4 veci, aby sa predišlo sklamaniu detí, keby im niektorá z vecí neurobila radosť. Každý darček by mal byť zabalený v krabičke tak, aby sa s ním dobre manipulovalo. Nesmie tiež chýbať označenie, či je darček určený pre dievčatko alebo chlapca a akého veku.

Medzi vhodné darčeky patria napríklad hračky, puzzle, kozmetika, sladkosti, plyšové hračky, spoločenské hry, knihy, či kreatívne potreby.

Medzi nevhodné darčeky patrí pyrotechnika, peniaze, oblečenie, pokazené, rozbité, či nefunkčné hračky. Darčeky od ľudí totiž nemusia obsahovať len nové hračky, môžu to byť aj používané veci, no musia byť v dobrom, nepoškodenom stave.

Naším cieľom je robiť radosť a obdarovať deti, ktoré si to naozaj zaslúžia. Tento projekt nám ukázal, že na Slovensku je veľa dobrých ľudí, ktorí chcú pomáhať.

Ďakujeme každému jednému, kto sa do projektu zapojil. Bez vás by bol tento projekt len sen.

Galéria